FAQ

Home / FAQ

Co to jest fdXtended?

fdXtended to bramy dostępowe, dzięki którym w łatwy sposób można zarządzać sieciami publicznymi.

Do czego służą bramy dostępowe fdXtended?

Platforma HSMX Gateway do nowoczesnego i efektywnego zarządzania siecią w obiektach hotelarskich to doskonały sposób na połączenie korzyści i bezpieczeństwa.
Rozwiązuje problem odpowiedzialności finansowej i karnej zarządu hotelu za przestępstwa dokonane przy pomocy sieci hotelowej.

Kto potrzebuje bram dostępowych?

Bramy fdXtended chronią właściciela sieci „otwartej” przed odpowiedzialnością za przestępstwa Internetowe dokonane przez użytkowników.

Dla kogo przeznaczony jest nasz produkt:

  • hotele,
  • szkoły,
  • kafejki internetowe,
  • inne miejsca użyteczności publicznej (hotspoty), gdzie anonimowo można podłączyć się do Sieci, np. galerie handlowe, lotniska itd.

Jak przeprowadzić instalację platformy HSMX?

Urządzanie instaluje się między siecią wewnętrzną (hotelową) a router. Wdrożenie rozwiązania trwa od jednego do kilku dni i jest wliczone w cenę urządzenia. Wówczas następuje integracja urządzania z systemem, dostosowanie wybranych funkcji, instalacja modułów wybranych przez nabywcę oraz sprawdzenia poprawności działania wszystkich modułów.

Pamiętaj:

  • Zainstalujemy i skonfigurujemy oprogramowanie.
  • Proponujemy wsparcie techniczne i pomoc w zarządzaniu systemem w formie abonamentu.

Jakie dane o użytkownikach zbiera fdXtended?

  • dane identyfikacyjne odbiorcy,
  • źródło połączenia,
  • datę, godzinę i czas trwania połączenia,
  • rodzaj połączenia.

Wg prawa dostawca Internetu musi posiadać posiadać powyższe dane, aby przypisać odpowiedzialność za działania w Sieci bezpośrednio do każdego użytkownika. FdXtended respektuje prawo do prywatności poprzez nie rejestrowanie żadnych treści przeglądanych czy udostępnianych przez użytkownika sieci.

Czy fdXtended jest zgodne z prawem unijnym?

TAK
Zarówno zakres danych gromadzonych przez platformę HSMX, jak i okres ich przechowywania są zgodne z prawodawstwem polskim i unijnym. Nasze urządzenie zabezpiecza również informacje o Twoich klientach, ponieważ dostęp do nich mają jedynie osoby uprawnione oraz organy śledcze.

Czy administrator sieci może ograniczyć dostęp do stron użytkownikom?

TAK
Istnieje możliwość całkowitej filtracji treści Internetowych, czyli zablokowanie stron niosących zagrożenie np. programów typu p2p, wrzuta, zrzuta i inne.

Czy PrintSpots w hotelu z fdXtended jest możliwy?

TAK
PrintSpot w hotelu to doskonałe rozwiązanie, niezbędne dla klientów biznesowych.

Oferujemy drukarkę do voucherów dla gości hotelowych wraz z odpowiednim wyposażeniem. Zapraszamy do kontaktu.
Więcej informacji PrintSpots w hotelu

Czy szkoły mogą ograniczyć dostęp uczniom do stron?

TAK
Platforma umożliwia całkowitą filtrację treści Internetowych, np. zablokowanie stron pornograficznych, programów typu p2p, wrzuta, zrzuta i inne. Zablokowanie stron niosących zagrożenia to często stosowane rozwiązanie w placówkach edukacyjnych.
FdXtended umożliwia także blokowanie wysyłki SPAM-u, nadmiernej ilości połączeń (np. gdy użytkownik ma wirusa) i podszywania się pod innych użytkowników.

Co to jest Intrusion Prevention System?

IPS (ang. Intrusion Prevention System) – to system wykrywania i zapobiegania włamaniom w sieci. Stanowi on zaporę przed niepożądaną działalnością użytkownika, wykrywając i blokując w czasie rzeczywistym działania niezgodne z prawem.
Oferujemy IPS aby zwiększyć bezpieczeństwo połączeń w sieciach otwartych.

Więcej o systemie wykrywania i zapobiegania przestępstwom w Internecie

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie napisz do nas

Imię i nazwisko*
E-mail*
Wiadomość


* pole obowiązkowe