Jak działa

Jak działa fdXtended HSMX ?

Kiedy dany użytkownik łączy się z internetem pokazuje się strona logowania, na której należy podać określone dane. Istnieje duża dowolność w kreowaniu sposobów identyfikacji użytkowników. Mogą to być:

  • SMS;
  • przelew o minimalnej wartości (np. 1 PLN/1 EUR);
  • numer rezerwacji pokoju;
  • kod dostępu otrzymany przy rejestracji w hotelu;
  • Przy integracji z PMS mogą to być nazwisko i numer pokoju lub inne wybrane dane.

System sam rejestruje i gromadzi dane dotyczące połączeń w czasie rzeczywistym bez rejestrowania treści.
Umożliwia to natychmiastowe wyśledzenie nielegalnych czynności i przypisanie ich do konkretnego użytkownika, a tym samym całkowicie zdejmuje odpowiedzialność z dostawcy Internetu.

Platforma umożliwia także inne działania, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa. Pozwala na zdefiniowanie listy stron, które mogą być odwiedzane bez autoryzacji, oraz na zablokowanie stron niosących zagrożenie. Umożliwia także blokowanie wysyłki SPAM-u, nadmiernej ilości połączeń (np. gdy użytkownik ma wirusa) i podszywania się pod innych użytkowników.

Dodatkowe możliwości

Urządzenie HSMX pozwala na tworzenie dowolnych kombinacji opłat, prędkości oraz sposobów identyfikacji na określonych obszarach. Przykładowo: w apartamentach o wysokim standardzie udostępniany jest darmowy Internet o wysokiej prędkości, natomiast w pokojach standard istnieją dwa plany taryfowe:

  • bezpłatny – wolniejszy
  • dodatkowo płatny – szyki internet

Z kolei w salach konferencyjnych zapewniony jest bezpłatny i szybki Internet o identyfikacji za pomocą SMS’a. Na terenie restauracji można zagwarantować pierwszą godzinę korzystania z Internetu gratis, natomiast każda kolejna może być dodatkowo płatna. Ponadto określonym użytkownikom można przypisać status VIP, zapewniając im niezależnie od używanego urządzania bardzo szybki Internet.

Instalacja

Oferowane urządzanie instaluje się między siecią wewnętrzną (hotelową) a router. Wdrożenie rozwiązania trwa od jednego do kilku dni i jest wliczone w cenę urządzenia. Wówczas następuje integracja urządzania z systemem, dostosowanie wybranych funkcji, instalacja modułów wybranych przez nabywcę oraz sprawdzenia poprawności działania wszystkich modułów.
Cena urządzenia zależy przede wszystkim od ilości jednoczesnych użytkowników sieci, którą określa się jako zsumowaną liczba miejsc w pokojach hotelowych, salach konferencyjnych i restauracjach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem większej ilości informacji lub spotkaniem w celu zaprezentowania oferty zapraszam do kontaktu.

Kontakt - uzyskaj więcej informacji